Врятувати Парк Сосновий – Бровари

Про зустріч із забудовником

Сподіваюсь, всі подивились відео і вже склали певну думку.

В цілому ситуація виглядає дуже просто:

 1. забудовник хоче починати забудову, говорить про готовність зробити парк на всій решті території. Але під вікнами Зеленого Кварталу, і саме там, йому потрібно збудувати до десяти будинків. Йому підігрують більшість депутатів, Сапожко і ко.
  Вони розуміють, що якщо буде громадське обговорення, то мешканці проголосують за ліс, тому єдиний варіант, який їх влаштовує – це обрання “уповноважених представників від активістів”, які мають підписати певний “меморандум” про свою згоду забудовувати. Важливе зауваження – вони взагалі не розглядають варіант, що ці “уповноважені представники” також проголосують за ліс і проти забудови. Вони потрібні лише для підписання “меморандуму”;
 2. актив мешканців, присутній на зборах, хочуть залишити ліс нетронутим і проти будь-якої забудови на цій ділянці. Вони пропонують скликати громадське обговорення і вислухати думку більшості. І лише в разі, якщо на обговоренні більшість виступить за забудову + парк на решті території, уповноважені громадою представники підпишуть “меморандум” забудовника і почнуть будівництво. У разі, якщо люди проголосують за ліс, депутати повинні будуть знайти забудовнику рівноцінну ділянку під забудову або компенсувати аргументовані забудовником витрати, пов’язані з проектуванням будівництва.

Тому КОЖЕН З НАС має чітко для себе знайти відповідь на питання:
– чи налаштовані ми відстояти ліс повністю, без жодної забудови;
– чи ми готові віддати забудовнику 1,8га під нашими вікнами, за це він обіцяє облаштувати парк на решті 4га;
Кожен, будь ласка, зробіть свій вибір.

Якщо ви обираєте варіант 2 (меморандум), то, на мою думку, продовжувати активності в принципі не має ЖОДНОГО сенсу. Бо ходити по будинках і обирати “уповноважених представників”, які підпишуть капітуляцію, немає сенсу. Забудовники і без цієї капітуляції почнуть будівництво.

 • Татьяна Гордеева

  Пропоную доповнити питання “чи налаштовані ми відстояти ліс повністю, без жодної забудови” поправкою + відшкодувати певну суму забудовнику. Обов’язково озвучити цю суму громадськості (наразі вона ще невідома) хто буде відшкодовувати.Це дуже важлива поправка, яку ви не озвучуєте.Як можна налаштовувати людей і не озвучувати наслідки??

 • Так, дійсно, суму забудовник не оприлюднює. Можливо, там зовсім небагато – відповідно, дешевше “відкупитись” від нього

 • Татьяна Гордеева

  Можливо, чи ви впевнені, що там зовсім небагато? І скільки це “небагато”? І чому в переліку запитань до забудовника немає запиту на підтвердження суми витрат, які,можливо, треба буде відшкодувати? На сесії представник забудовника озвучив суму сорок млн. грн. Це багато чи мало? Це означає, що сума оприлюднена чи ні?