Врятувати Парк Сосновий – Бровари

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ БЕЗ СЛУХАНЬ

Дату 24 грудня 2016 року потрібно запам’ятати – в Броварах  сталося спотворення ідеї Громадських слухань. Близько семи сотен нагнаних людей прийшли лише з однією метою – якнайшвидше поставити галочку в реєстрі та проголосувати за забудову ділянки, зайнятої лісовими насадженнями. Масовка була заряджена на слухання без слухань.

Сам захід проігнорували мер міста І.В.Сапожко та головний архітектор Рибакова Л.Є., які є підозрюваними у досудовому розслідуванні відкритого  кримінального провадження , передбаченого ч.1 ст. 366 КК України за фактом службового підроблення документів, а саме Акту обстеження земельної ділянки з метою відведення під розміщення багатоквартирної забудови, внаслідок чого виникла загроза знищення зелених насаджень по вул.В.Чорновола, у м.Бровари Київської області .

Чому та як так склалося, що ініціативу проведення Громадських слухань по  збереженню зелених насаджень переламали через коліно?

Проаналізуємо все покроково і одразу повідомляємо, що з зазначених порушень будуть сформовані оскарження та заяви до суду.

31.10.2016 до Броварської міської ради  надійшла ініціатива від  депутів Броварської міської ради на проведення громадських слухань на тему «Громадські слухання щодо запобігання вирубки лісового масиву на перехресті вулиць Василя Симоненка та В’ячеслава Чорновола у місті Бровари». Рішення про реєстрацію ініціативи приймається в останній відведений на те  день – 08.11.2016. http://brovary-rada.gov.ua/news/14467.html

Наступним кроком, згідно Тимчасового положення про проведення Громадських слухань, мало б бути затвердження виконавчим органом міської ради за погодженням з суб’єктом ініціативи протягом п’яти робочих днів плану проведення заходів з організації та проведення громадських слухань. Тобто, не пізніше 15 листопада 2016 року. 

Однак, 18 листопада 2016, на засіданні робочої групи з розробки Меморандуму з забудовником Альянс Новобуд, секретар міської ради Бабич П.І. повідомив. що з такою назвою слухання не можуть проходити, так як містить на його думку неточності і запропонував змінити назву слухань, що можна кваліфікувати  за статтею 351 КК України – ”Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради”.

Шляхом маніпуляцій відбулася зміна назви ініціативи. Але цим не закінчилося. Одразу роздрукували новий аркуш заяви  і оперативно перепідписали зміненим депутатським складом, потіснивши вихідний склад, адже на той момент не всі були присутніми.  Баланс сил змінився. http://brovary-rada.gov.ua/news/14523.html

Зміна назви слухань вплинула на формування списку оргкомітету, в якому контрольну кількість місць 8 проти 7 отримали прихильники Альянс Новобуду. 

Тактичною помилкою стало обрання Павла Дубленича головою оргкомітету, активіста за збереження лісу, але зі слабким організаційним досвідом. Не зважаючи на те, що підписний лист містив прізвище депутата Саука в якості голови оргкомітету та представника суб’єкта ініціативи, почалося висування альтернативних кандидатур, ніхто з активістів ні Ткач М.В., ні Дубленич П.Ю. не взяли відводи. Кандидатура Дубленича набрала більшість голосів. Протокол_1

Першою справжньою зрадою стало провальне голосування за створення експерних груп для підготовки до слухань. Тут на сторону забудовника раптом переступив Ткач М.В.  Протокол_2 .

На останньому засіданні оргкомітету, яке скликалося не головою оргкомітету Павлом Дубленичем, а секретарем міської ради Петром Бабичем, були знівельованіі всі демократичні напрацювання оргкомітету Протокол_3.  Десятеро, у складі яких опинилися активісти Ткач М.В. та Віталій Кусташ, менше ніж за добу до слухань проголосували зворотні правки до регламенту Громадських слухань та позбавили права голосу власників квартир в Зеленому та Лісовому Кварталах, що мешкають в Броварах без реєстрації Протокол_4.

Закон України” Про свободу пересування”, стаття 2 говорить: “Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.”

Які порушення можна ще додати? Перешкоджання в підготовці до Громадських слухань. Зразок реєстраційного посвідчення не затверджувався оргкомітетом, його тираж і друкарня не відомі, не облікованою на списання залишилася решта посвідчень. Секретар міської ради, Бабич П.І. узурпував головування на слуханнях.  Голосування щодо переобрання голови громадських слухань не було. Громадські слухання затвердили лише кількісний склад лічильної комісії, персональний склад не оголошувався і не голосувався. Підрахунок голосів вівся неточно, адже мав проводитися рядами.