Врятувати Парк Сосновий – Бровари

Парк Сосновий: Чи сплачуватиме громада “відкупні” забудовнику?

Одним з найвагоміших аргументів, який використовують прихильники вирубки сосен, є те, що в разі розриву договору оренди і заборони будівництва, Броварська міська рада змушена буде компенсувати забудовнику з бюджету міста до 40 млн грн.

Кошти чималі. Але давайте зазирнемо глибше? Хто справді винен у незаконному виділенні соснової ділянки і хто буде змушений компенсувати витрати?

2007 рік. Комісія Броварської міської ради оглядає ділянку і сосен там не знаходить – складається відповідний акт. Того ж року Броварська міська рада ухвалює рішення, яким передає ПП “Делавер” 1,8735 га земель с/г призначення – ріллі для будівництва будинку. І на першому, і на другому документі стоїть підпис в.о. міського голови – Ігоря Сапожка.

rillyz

У 2015 році ПП “Делавер” вводить в оману ТОВ “Альянс Новобуд”, передаючи їм в суборенду земельну ділянку з соснами як ріллю. Чи то юристи ТОВ “Альянс Новобуд” недогледіли, чи мала місце злочинна змова – з’ясовуватиме, в разі потреби, суд.

2016 рік – Броварська міська рада, розібравшись в ситуації і з’ясувавши, що ділянки з ріллею не існує, має можливість скасувати вказане рішення про оренду, рятуючи таким чином дерева і зупиняючи будівництво.

У мене виникає запитання: Хто має компенсовувати витрати у такому випадку?
Громада міста Бровари? Не думаю.
ТОВ “Альянс Новобуд” може вимагати компенсації затрат виключно від осіб, які заподіяли йому шкоду – а саме від: ПП “Делавар”, броварського міського голови Ігоря Сапожка та інших посадових осіб. Рівень вини кожного буде встановлюватись, в разі потреби, судом.

Тому аргумент про 40 млн грн (до речі, сума не підкріплена жодними документами) – це не більше, ніж вишукана маніпуляція від забудовників, яка має на меті схилити депутатів і громаду міста до “компромісу” і “меморандуму”

Джерело