Врятувати Парк Сосновий – Бровари

Під «ніж» – 63 сосни: убили те, що давало життя – ФОТО

16 лютого жменька активістів намагалася зупинити знищення останнього зеленого незайманого острівця в Броварах – дерев лісосмуги біля перетину вулиць Симоненка-Чорновола. Однак охоронна фірма забудовника «Альянс-Новобуд» стояла стіною, юристи компанії відсилали невдоволених у суд, патрульна поліція мовчки споглядала як ріжуть 50-річні сосни, представники керівництва Броварської нацполіції розводили руками і радили не заважати працювати комунальникам. А щоб порахувати кількість зрізаних дерев, пропонували приїхати вверчері, коли працівники КП «Бровари-Благоустрій» завершать  свої роботи. Приїхали. Порахували. 63 живих сосни того дня пішло під ніж. Та чи це все? Чи рубати продовжать?

Їх усе таки зрізали. Але спочатку чиновники назвали їх «чагарником». Височенні, кремезні сосни, які одній людині руками і не охопити. О 17 год, коли на вул. Симоненка знову прибули активісти для підрахунку зрізаних  дерев, комунальники зруби вже вантажили та вивозили в невідомому напрямку.

Андрій Саук

Цього разу активних броварчан було дещо більше. До протестувальників приєднався місцевий депутат Андрій Саук та його помічниця Ірина Нікітчина. Прибули і юристи «Альянс-Новобуд» та поліція. А от охоронці з фірми «Ново президіум» не покидали свого об’єкта ні на хвилину. Саме під їхнім захистом та пильним наглядом поліції і відбувалося вирубування 50-літніх сосен.

Порахувати кількість зрубаних дерев активістам виявилося дуже проблематично. На територію, де лежало практично лише гілля, охоронці продовжували нікого не пускати, хоча роботи припинилися і небезпеки для людей вже не було – а саме це було аргументами охорони до цього. У свою чергу юристи від забудовника диктували свої умови за невідомими правилами: в «заборонену зону» для підрахунку пеньків дозволяли зайти лише 5 людям: заявнику – депутату  міськради Олегу  Шевчуку, двом представникам поліції та двом стороннім свідкам. Журналістам та іншим депутатам за «межу» пройти категорично не дозволяли, аргументуючи одним: це – приватна власність.

Охорона забороняє журналістам пройти на місце подій. Один з охоронців постійно світить ліхтариком людям в очі, заважаючи зйомці та намагаючись дезорієнтувати

Юрист забудовника та активістка

Лише через годину перемовин юристів забудовника з активістами, очікування заявника, пошуку свідків – подорожніх людей (для цього поліцейські зупиняли автівки, що проїжджали по дорозі), на ділянку пустили тільки 5 осіб.

У цей час вже стемніло: люди хвилювалися, що в темряві неможливо буде рахувати пеньки, тим більше за накиданним гіллям. Підрахунок пеньків у комісії зайняв хвилин 15, потім вони склали протокол і оголосили присутнім результати  свого підрахунку: 63 пеньки. І це – сосни.

Випадкові подорожні – члени комісії

Заявник – Олег Шевчук

Ще вдень попередньо мова йшла про 11 сосен, але з’ясувалося, що згідно з Актом  обстеження зелених насаджень, які підлягають видаленню, виконком дав дозвіл зрізати 127 дерев: 65 – хвойних і 62 – листяних. За Меморандумом забудовник зобов’язувався не видаляти дерев більше, ніж дозволено, та обіцяв дещо зберегти і пересадити.

Та громадська активістка, аналітик Штабу щодо розробки та громадського обговорення змін до Генерального плану міста Бровари, фахівець із питань архітектури Ірина Нікітчина переконує: забудовник «пройшовся» тільки по зовнішньому периметру, а вже зрізав 63 сосни. Однак, якщо поглянути на схему, то на видалення під ІV чергу забудови  (на схемі – секція 1.1. та 1.2) потраплять ще щонайменше 27 сосен. Під час облаштування проїзду, переконує експерт, буде зрізано ще сосен 18. Загалом – 45 хвойних дерев (і це без урахування листяних). А на них виконком дозволу не надавав.

Червоні хрестики – хвойні дерева, сині – листяні. Лінія по внутрішньому фасаду будинку. Все, що за нею – мало бути збережене. Сосни, що потраплять під доріжки та проїзди –  будуть зрізані пізніше

На запитання активістів: як  було позначено межу де можна зрізати дерева, а де ні, – юристи забудовника відповісти не змогли

Нагадаємо, що відносно підробки документів щодо цієї ділянки відкрито кримінальне провадження та триває досудове розслідування. Але нікого це не зупиняє: дерева рубають.

А рубати їх допомогли ще й на позачерговій сесії Броварської міськради у січні, коли 22 депутати проголосували «за» забудову земельної ділянки. Контрольний «вистріл» був від «адмінресурсу» Броварів на громадських слуханнях, де за Меморандум та продовження будівництва на вул. Симоненка-Чорновола проголосували 472 особи.

Кому маємо “дякувати” за знищення лісу на Симоненка-Чорновола

Фото – Світлана Яцив. Схеми надані Іриною Нікітчиною